همه ی ما قبل از ازدواج تصور و انتظاراتی از خود ازدواج و فردی که قرار است شریک زندگی ما شود داریم.این که ما چه انتظاراتی خواهیم داشت بیشتر به شناخت ما از خودمان و ارزش هایی که داریم برمی گردد.اما باید بدانیم خیلی مهم است که شناخت و انتظارات واقع بینانه از خودمان،ازدواج و همسرآینده مان داشته باشیم.

بیشتر بخوانید

در این مقاله به طور مختصر به بند ناف روانی پرداخته می‌شود.

بیشتر بخوانید

طبق بررسی ها و تحقیقاتی که صورت گرفته،به این نتیجه رسیده اند که دوران بلوغ می تواند برای والدین سخت تر از نوجوانان باشد و حتی آن ها دچار اختلالاتی هم چون افسردگی و اضطراب نیز شوند.

بیشتر بخوانید

خیلی از نوجوانان به فکر استقلال و جدا زندگی کردن از خانواده می افتند.باید ببینیم دلایل این امر چه چیزی می تواند باشد و آیا به خودی خود اتفاقی درست یا غلط می باشد.

بیشتر بخوانید

یکی از اختلافاتی که والدین با فرزندان در سنین نوجوانی و بالاتر دارند،بر سر حریم شخصی است.معمولا از سن نوجوانی است که حریم شخصی برای نوجوانان به مسئله ی جدی مطرح می شود که از والدین شان می خواهند که به آن احترام بگذارند.

بیشتر بخوانید

گاهی وقت ها همه ی ما خودمان را سرزنش می کنیم که چرا کوتاهی کرده ایم یا انتطار بیشتری از خودمان داریم.این موارد خودسرزنش گری در مواردی طبیعی است اما گاهی هم برخاسته از ویژگی است که آن را کمال گرایی می نامیم.

بیشتر بخوانید

هر فردی قبل از اینکه تصمیم به ازدواج بگیرد باید خود را ارزیابی کند که چقدر آماده ی ازدواج است.قبل از ازدواج ما نیازمند آمادگی هایی مختلفی هستیم که می توانیم آن هارا یاد بگیریم.

بیشتر بخوانید

در این مقاله به تغییر محیط، تغییر مدرسه و محل زندگی و تاثیرات آن بر کودکان می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید

افراد در کودکی با پرستار خود ارتباط عاطفی برقرار می کنند که به آن دلبستگی می گویند.با توجه به نوع ارتباطی که برقرار می کند دلبستگی به انواعی تقسیم می شود که هر کدام باعث به وجود آمدن ویژگی هایی در فرد می شود.

بیشتر بخوانید

اتاق درمان اتاقی است که در آن یک طرف به عنوان درمانگر و یک طرف به عنوان مراجع وجود دارد.در این اتاق باید ارتباطی بین مراجع و درمانگر شکل گیرد تا درمان اتفاق بیفتد.اما این رابطه باید ضوابطی داشته باشد.

بیشتر بخوانید

در این مقاله به بررسی افکار مزاحم، افکار وسواسی، نحوه شکل گیری و ویژگی‌های افراد دارای این اختلال می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید

امروزه شاخه ی جدیدی از روانشناسی به نام روانشناسی مثبت نگر وجود دارد.این رویکرد که در حال گسترش است در پی آن است که به جای تمرکز برنقاط ضعف افراد،بر نقاط قوت آن ها تاکید و در آن ها حس خوب ایجاد کند.

بیشتر بخوانید

این مقاله به صورت کلی به روانشناسی عشق یک طرفه و نحوه ایجاد آن می‌پردازد

بیشتر بخوانید

برخی افراد همیشه حسرت می خورند که دیگران اعتماد به نفس بالایی دارند و علت شکست های خود را اعتماد به نفس پایینشان مطرح می کنند.اعتماد به نفس پایین نشانه هایی دارد و راه هایی نیز وجود دارد که بتوان آن را افزایش داد.

بیشتر بخوانید

همه ی ما واژه ی خودشناسی زیاد به گوشمان خورده است اما ما تا چه حد " خودشناسی" را می شناسیم و با آن آشنایی داریم؟

بیشتر بخوانید

امروزه افسردگی در بین جوانان نه تنها دیگر عجیب نیست بلکه به یک امر شایع تبدیل شده است.تا حدی که بسیاری از جوانان حداقل یکبار تجربه ی افسردگی را دارند.

بیشتر بخوانید

بعد از دوران نوجوانی،فرد وارد دوره ی پرچالش دیگری به نام جوانی می شود.در این دوره همه چیز برای او جدی تر شده و با چالش های جدیدی روبه رو می شود.

بیشتر بخوانید

نوجوانی یکی از مقاطع حساس زندگی هر فردی است که او دچار تغییرو تحول زیادی می گردد.یکی از مشکلات شایع این دوران،مسئله ی افسردگی در بین نوجوانان است.

بیشتر بخوانید

نوجوانی یکی از حساس ترین مقاطع رشد است که در کتاب ها و مقالات مختلفی به آن پرداخته شده است.

بیشتر بخوانید

افسردگی پس از مهاجرت تقریبا بین اکثر افرادی که مهاجرت کرده اند امری شایع است.دلتنگی پس از مهاجرت امری طبیعی است اما مهم این است که نگذاریم این دلتنگی تبدیل به افسردگی شود.

بیشتر بخوانید

افسردگی یکی از شایع ترین اختلال های روانی است که بیشتر ما کم و بیش با این واژه آشنا هستیم ولی افسردگی چه معنایی دارد و آیا همه ی افراد دچار یک مدل اختلال افسردگی می شوند؟

بیشتر بخوانید