هنگامی که از فردی می پرسند که چرا در کاری موفق نشده است ، یکی از جواب های رایجی که می دهند نداشتن تمرکز است.تمرکز مقوله ای است که توجه و تقویت آن  به ما در انجام فعالیت های مختلفمان کمک شایانی می کند.

تمرکز

توجه و دقت کافی برای انجام یک فعالیت در زمان مناسب یعنی اگر در حال خواندن کتابی هستم ، توجه و دقت کافی روی نوشته ها داشته باشم.

زمان مفید

به طور متوسط زمان تمرکز روی موضوعی خاص ، 45 تا 50 دقیقه می باشد.بنابراین بهتر است هنگام انجام یک فعالیت پس از 45 دقیقه، چند دقیقه ای را به استراحت بپردازید.

استراحت مغز، متفاوت از استراحت بدن

برای انجام فعالیت ، فاکتور مهم تر از استراحت فیزیکی ، استراحت ذهنی است.بنابراین زمانی که شما تلویزیون می بینید یا با موبایل خود کار کنید، نه تنها استراحت محسوب نمی شود بلکه مغز شما را به شدت درگیر پردازش تصاویر،لغات و صداها می کند.

تمرکز هنگام مطالعه

حتما یادداشت وخلاصه بردارید.مارکر را کنار بگذارید،به جای آن بخوانید و خود را ملزم به جمع بندی و خلاصه برداری کنید.

اشیا متفرقه

اشیای متفرقه را از اتاق کار خود دور کنید.این که هنگام پژوهش یا ...،راکت تنیس مدام به چشم شما بخورد،خواه ناخواه شما را به خاطرات گذشته و تمایلات ورزشی سوق می دهد.

در واقعیت به آرامش برسید.

یادتان باشد شما در خلا زندگی نمی کنید، در خلا کار نمی کنید و در نتیجه برای تمرکز داشتن نمی توانید در خلا باشید.شما باید یاد بگیرید که در محیط های روزمره خود با تغییراتی قابل امکان تمرکز خود را بالا ببرید.

برنامه

همیشه برای خودتان یک برنامه مشخص داشته باشید.نداشتن برنامه برای انجام فعالیت هایتان ، فکر شما را به هزاران نقطه خواهد برد.از ظرفی نداشتن برنامه انگیزه شما را بسیار کاهش خواهد داد.

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید